Masér ve zdravotnictví

Hodnoceno 5.00 z 5 na základě 10 hodnocení zákazníků
(Hodnocení: 14)

17900 

Akreditovaný masérský kurz v Ostravě. Během 500 hodin získáte teorii i praxi pro práci maséra ve zdravotnictví pod vedením kvalifikovaných lektorů. Kvalifikace je zakončena certifikátem MZ ČR. Možnost úhrady rekvalifikačního masérského kurzu Úřadem práce.

Zrušit výběr
Katalogové číslo: - Kategorie: ,

Popis

Kvalifikační kurz masér ve zdravotnictví – akreditovaný MZ ČR Akreditace je udělena MZČR pod č.j. MZDR 31164/2023-6/ONP dne 1.1.2024 do 31.12.2028.

Kurz se skládá ze tří částí. Výuka teorie a praktické přípravy proběhne ve vzdělávacím středisku s akreditací od Ministerstva zdravotnictví ČR MINALT, s.r.o. Třetí část, povinnou praxi, absolvujete v Lázních AQUAKLIM Klimkovice nebo v Lázních Karlova Studánka.

Po úspěšném splnění závěrečné zkoušky obdržíte Osvědčení o získání odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání v oboru Masér pod přímým dohledem fyzioterapeuta. Uplatnění najdete v lázeňských zařízeních, sanatoriích či nemocnicích.

Program kurzu

Na zdravotnickém rekvalifikačním kurzu získáte znalosti ze všech potřebných oblastí pro výkon činnosti maséra ve zdravotnictví. Seznámíte se důkladně s:

 • teorií a praxí klasické masáže
 • teorií a praxí balneologie
 • aplikací tepla, zábalů a vodoléčbou
 • základy veřejného zdravotnictví, patologií a klinikou nemocí
 • somatologií, dermatologií, chirurgií
 • psychologií
 • první pomocí a prevencí a ochranou zdraví
 • epidemiologií a hygienou
 • relaxačními cvičeními

Lektoři

Celým kurzem Masér ve zdravotnictví vás budou provázet lektoři s dlouholetou praxí ve svém oboru. Během výuky se setkáte s profesionálními fyzioterapeuty, lékaři, psychology, odborníky bezpečnosti práce a hygieny. Ti budou připraveni podat vám látku srozumitelně a rádi vám zodpoví vaše dotazy.

Pro koho je kurz určen

Chcete se stát profesionálními maséry a nevíte jak začít? Rekvalifikační kurz masér ve zdravotnictví je vhodný pro úplné začátečníky. Přihlásit se na něj mohou studenti s ukončeným středoškolským vzděláním (min. dvouleté učiliště). Nemusíte být absolventy Středních zdravotnických škol apod. Zúčastnit se jej můžete, pokud například přemýšlíte o změně oboru a myslíte si, že oblast masérství je pro vás ta pravá. Výuku mohou absolvovat i ti, kteří mají odbornou způsobilost pro výkon povolání sanitář pro léčebné lázně či léčebné rehabilitace.

Využijte možnosti úhrady přes úřad práce

Pokud jste registrováni na Úřadu práce, můžete tento kurz absolvovat zdarma a zvýšit tak svou šanci na uplatnění. Při vyplňování přihlášky kurzu je důležité vyplnit do poznámek zkratku ÚP a dále postupovat dle popsaného postupu.

Po skončení obdržíte certifikát

Kurz je zakončen zkouškou po jejímž úspěšném splnění získáte certifikát, který vám umožní získat práci jakožto masér pod dohledem fyzioterapeuta v lékařských a lázeňských zařízeních. Po skončení kvalifikace můžete pokračovat v dalším studiu a své znalosti a schopnosti prohlubovat v dalších masérských kurzech.

 

Vše o kvalifikačním akreditovaném kurzu masér ve zdravotnictví

Místo konání: MINALT, s.r.o., Třebovická 5080/41, 722 00  Ostrava
Délka: 500 hodin
Termín konání: 12.9.2024 – 22.3.2025

Zahájení kurzu dne 12. 9. 2024 v 15:00

Kurz probíhá probíhá každý týden tj. (12.9.2024 – 27.1.2025) v níže uvedených dnech a v časovém rozpětí – mimo období vánočních svátků: 16.12.2024 – 5.1.2025

čtvrtek a pátek 15:30 – 19:35
sobota a neděle 9:00 – 16:20
přestávka na oběd 12:00 – 13:00
Volno: Státní svátky

Praxe ve zdravotnickém zařízení (lázně Klimkovice nebo Karlová Studánka) v měsíci leden, únor, březen 2025
Délka: 10 dní
Časový plán: Pondělí až pátek 07:00 -15:30

Podmínky pro přijetí na kurz masér ve zdravotnictví

 • 18 let
 • Ukončené středoškolské vzdělání (min. 2letý výuční obor) nebo odborná způsobilost pro výkon povolání sanitáře pro léčebné lázně a léčebnou rehabilitaci
 • Zdravotní způsobilost – stvrzena lékařským potvrzením Lékařské potvrzení
 • Dobrý zdravotní stav po fyzické i psychické stránce, v případě pochybností rozhoduje písemné stanovisko odborného lékaře
 • Výpis z rejstříku trestů ČR
 • Očkování proti žloutence typu B – stačí zajistit až po nastoupení na kurz (v den zahájení budou sděleny podrobnosti)

Co s sebou

 • přezůvky
 • prostěradlo
 • ručník, osušku
 • psací potřeby
 • bílé převlečení

 

Akreditace je udělena MZČR pod č.j. MZDR 31164/2023-6/ONP dne 1.1.2024 do 31.12.2028.

Pořadatel:

Další informace

Termín konání

12.9.2024 – 22.3.2025

14 recenzí Masér ve zdravotnictví

 1. Hodnocení 5 z 5

  Judita Kubínová (ověřený vlastník)

  Judita
  Kvalitu kurzu a atmosféru již dokonale popsali moji přátelé. Vše mohu pouze doplnit o své
  pocity, které i s odstupem času ve mne nadále přetrvávají.
  Já měla těžký začátek, dynamický průběh s úspěšným ukončením 2.3 2024.
  Díky všem lektorům, které jsem měla čest poznat , a opravdu byli neuvěřitelně vstřícní
  a naprosto profesionální, byl půlrok v Minaltu skvělou etapou mého života.
  Kurz Zdravotního maséra v Minaltu mi změnil životní minusy na plusy!

  plusy

 2. Hodnocení 5 z 5

  Martin

  Nechal jsem si několik dní odstup, než napíši recenzi na kurz zdravotního maséra. Kolega a kolegyně již napsali stejná pozitiva, která jsem chtěl vyjádřit a tak je nebudu opakovat, ale plně za nimi stojím. Chci kurz doporučit i lidem, kteří váhají zda i v ne úplně mladém věku něco takového zvládnou. Ano zvládne to každý, kdo má zájem a to hlavně díky všem lektorům a taky Petře a Grigovi. Prostě Minalt je ta nejlepší volba.

 3. Hodnocení 5 z 5

  Tereza 😘 (ověřený vlastník)

  Ahoj,jsem jedna z kurzantek, která úspěšně absolvovala závěrečný zkoušky 2.3.2024 v kurzu Masér ve zdravotnictví . Podle recenzí co jsem zde celkově četla již bylo skoro vše řečeno,ale i tak bych doplnila, něco málo,co by potenciálním zájemcům mohlo třeba pomocí v rozhodování. Hele nejsem žádná hubená holka a aninejsem krev a mléko,jsem prostě tlustá holka, která měla a má touhu pomáhat lidem,a zde mi to bylo tím nejkrásnějším způsobem umožněno. Nikdo Vás zde nesoudí za to, že jste tlustí, mají zde i masážní stůl, který Vás hravě unese a i židle pro pořádné dupy. Ti na které tato recenze míří určitě ví o čem mluvím 😉. Majitelé Minaltu jsou úžasní lidé, kterým je jedno jakou máte schránku,ale váží si spíše Vaší duše a všeho co máte v srdci. Lektoři včetně všech doktorů, magistrů, bakalářů jsou slovy nepopsatelně výborní a potom tam je jedna jedinečná osoba a to lektorka a zároveň masérka paní Markétka, která Vás povede ze všech hodin nejvíce. Tato holčinka je úžasná, vnímavá, ostrá jako břitva,ale její ostří Vás pohladí a nikdy neublíží. Dává ze sebe vše jenom pro Vaše vzdělávání a dobro a když jí bude chtít více poznat,sami uvidíte jak výjimečná je to soba,ale nedá Vám to zadarmo. V tomto kurzu,jsem se cítila perfektně, výborná parta lidí se kterých se stala moje druhá rodina a která tu vždy bude, když budu cokoliv potřebovat a i já tu vždy pro ně budu. Tak proto neváhejte kontaktovat Minalt pokuď chcete vylepšit svůj život,snad i Vám se podaří mít takové štěstí a věřím, že opravdu to štěstí zde najdete. A to že jsem tlustí nebo hubení zde opravdu nehraje žádnou roli. Přeji všem, kteří si čtou tuto recenzi ať si své rozhodnutí krásně užijí a nebojte se,strach je velice svazující. Krásný den Tereza Tkočová 😘

 4. Hodnocení 5 z 5

  Michal Pavlovský

  Dobrý den,
  absolvoval jsem rekvalifikační kurz „Masér ve zdravotnictví“ u Minaltu v Ostravě a rád bych k tomu něco napsal. Samotný kurz se zprvu zdá, že bude opravdu dlouhý. Jenže ono to ubíhá strašně rychle, i při tom množství informací, a najednou jste na konci.
  Už od začátku vás zaujme přátelský a také profesionální přístup Petry, charismatický Grigor, jehož školení, rady a vyprávění budete v tichosti hltat. Dále vás zaujmou výborní lektoři, kteří vědí, o čem mluví, a nejen mluví. Třeba paní doktorka Tichopádová vás překvapí svou životní energií a znalostmi. To se však dá napsat i o paní doktorce Vlčkové, i paní Kainarové. Nejvíce hodin absolvujete s lektorkou a výbornou masérkou Markétou. Je skvělá, umí být přísná, ale i zábavná. A opravdu umí. Každý je jiný, ale všichni jsou výborní.

  Kromě toho, že se naučíte spousty teorie, např. kostru i svaly i v latině, tak se v kurzu naučíte sestavy různých masáží (které využijete jako základ v budoucnu), budete masírovat a budete masírování, seznámíte se tak velmi dobře i s ostatními kurzanty a zažijete i spoustu legrace.

  Nám se sešla skvělá parta. Každý je jiná osobnost, jedinečná. I s velkými věkovými rozdíly. A i přes ty všechny rozdíly jsme se stali opravdu skvělými přáteli. Od počátku, kdy každý přinesl něco „svého“, se každý rozvíjel a hledal svou cestu, ale často to bylo opravdu i se smíchem (až tekly slzy). Myslím, že jsme se inspirovali i navzájem, a do toho zahrnuji i lektory. A také jsme si pomáhali, nejen v učebně, či při studiu, ale i v soukromých životech. Odhodlání učit se, věřit v úspěch, být obětavý a vytrvalý, se spoustou legrace a smíchu, to nás dovedlo do úspěšného konce kurzu. A k přátelství.

  Tohle všechno vám může dát kurz u Minaltu.

  Školící středisko Minalt a jeho lektoři jsou naprostá špička v tom, co dělají. Mohu jen doporučit a mohu říci jen samá pozitiva.

  A děkuji. Za vše.

 5. Jana Ramiková (ověřený vlastník)

  Dnes jsem ukončila kurz zdr.maséra spolu s dalšími kolegy a mohu říct jen to nejlepší. Našla jsem zde super lidičky, vše probíhalo v nekonečné pohodě, všichni k tomu přistupovali zodpovědně, protože nás motivovali Ti nejlepší z učitelů. Vstřícnost, porozumění, důkladnost a profesionalita, zde je každodenní chléb. Dobře míněné řady od zkušených, krásné prostředí a hlavně kvalitní učební plán výuky. Veškeré dotazy perfektně zodpovězeny, lidé, kteří zde učí , jsou našimi vzory a nejen to i kamarády. Každý , kdo zde absolvuje byť jeden kurz, se zde rád vrací a vracet se bude i nadále. Jen jedna rada pro další potenciální zájemce o kurz….Nikde jinde bych asi už kurz nedělala, protože jsou tady prostě Ti nejlepší,… a to jich už několik mám. Velká poklona….A děkuji 🤗

 6. Martina (ověřený vlastník)

  Dnes jsme skončili kurz Zdravotního maséra. Ze začátku jsem měla velkou obavu, jak skloubím práci, děti a rodinu,ale po pár týdnech si to krásně sedlo a půl rok utekl jak voda! Měli jsme a máme úžasnou partu skvělých lidí, nových přátel♥️. Naše hlavní vyučující Markétka je naprosto úžasná osoba na svém místě, také ostatní vyučující byli úžasní. A praxe, z které jsme někteří měli obavu,tak ta utekla a byla moc fajn, všichni jsme si to užili. Pokud někdo o tomto kurzu uvažujete, mohu za sebe vřele doporučit.

 7. Hodnocení 5 z 5

  Taťána Kučová (ověřený vlastník)

  Dobrý den.
  Všem, kteří se rozhodují nad rekvalifikačním kurzem maséra ve zdravotnictví bych ráda předala svou zkušenost s absolvováním kurzu.
  Když jsem sama stála na začátku, délka a intenzita kurzu byla na první dojem nepředstavitelná (zvlášť, pokud máte studium propojit s pracovním, rodinným a osobním životem). Od prvního vstupu do školícího střediska však na mě dýchla srdečná a „domácí“ atmosféra, která se prolínala po celou dobu studia a já věděla, že Minalt je místo, kam se budu ráda vracet 🙂 A to hlavně díky pozitivnímu naladění Peťky a Griga.
  Nasazení ve škole je opravdu vysoké, což v sobě zrcadlí skutečnou kvalitu vzdělávání.
  První měsíc budete zapálení a nadšení, duhý měsíc vám dojde, že vás čeká ještě X stejně naročných měsíců. Později se ale stane studium přirozenou součástí vašeho života. Takže tak, jak na začátku odškrtáváte proběhlé hodiny s nekonečným pocitem, s blížícím se koncem, kdy máte na seznamu posledních pár hodin a praxi, máte pocit, že po skončení kurzu vam bude něco hodně chybět 🙂
  Pedagogové a lektoři, kteří se o vás po celou dobu intenzivně starají, mají mnohaleté zkušenosti, praxi a jsou profesionálové v oboru. Často vám předají také kus sebe a i něco navíc, na co dlouho vzpomínáte. Např. poznatky z hodin anatomie v podání paní doktorky Tichopádové si vybavujete poté v praxi a styl, jakým vám vědomosti předá právě paní doktorka, je tak osobitý, že tyto poznatky nikdy nezapomenete 🙂 Všichni vyučující jsou vždy na vaši straně a ochotni pomoci.
  Nejen že se naučíte krásnou sestavu zdravotní masáže, na kterou můžete stavět a navazovat další kurzy, ale rekvalifikační kurz má přidanou hodnotu v tom, že kromě praktických hodin masáží se seznámíte i s dalšími zajímavými předměty, které jsou potřebné nejen pro kvalitní výkon profese zdravotního maséra, ale poznatky např. z hodin psychologie se hodí tak nějak i do života 🙂 Navic v praktických hodinach budete namasírovaní od hlavy až k patě, což je velice příjemná součást studia 🙂
  Ke studiu náleží také praxe, kterou jsem plnila v Klimkovickém sanatoriu, kde jsem se opět setkala se vstřícností personálu a načerpala cenné praktické zkušenosti z lázeňské léčby.
  Věřím, že po absolvování kurzu budete stejně jako já plní vědomostí, zkušeností a budete se do školícího střediska Minalt rádi vracet pro další zkušenosti v podobě kurzů 🙂

 8. Hodnocení 5 z 5

  Veronika Škopová (ověřený vlastník)

  Tento kurz bych doporučila všem, kteří chtějí začít masírovat, ať už doma pro radost nebo se masážemi chtějí živit. Ano, je dlouhý, a ze začátku se zdá náročný a nekonečný. Ale naučíte se spoustu důležitých informací a lektoři jsou vysoce kvalifikovaní a ochotní. Přístup Petry a Griga, Honzy, Markéty a dalších lektorů vytváří úžasnou rodinnou atmosféru a nebudete se chtít rozloučit. Nakonec nejspíše budete chodit na další a další kurzy protože vás to prostě bude bavit a budete chtít vědět víc a víc.

 9. Hodnocení 5 z 5

  Lukáš Bunczek (ověřený vlastník)

  25.2.2023 jsem úspěšně absolvoval kurz Zdravotního maséra a ten mohu jen doporučit.Na začátku zdánlivě nekonečný,v prvních týdnech vás zcela pohltí a pak si říkáte-škoda, že už končím.Skvělý přístup Petry a Griga,profesionální lektoři masérství Honza a Markéta,trpěliví lektoři teorie kteří se rozhodli že nás to prostě naučí,to vše v kombinaci s téměř domácí atmosférou a přátelským a milým prostředím dělá z školícího střediska Minalt naprostou špičku,všem zájemcům vřele doporučuji.

 10. Hodnocení 5 z 5

  Lucie Hošková (ověřený vlastník)

  Absolvovala jsem kurz Zdravotního maséra a musím říct, že kurz splnil víc než mé očekávání.
  Jsem velmi vděčná za trpěliví a profesionální přístup všech lektorů, kteří mi umožnili pokročit v profesní praxi a získat tak ucelený přehled v této oblasti.. Lektoři jsou velice trpěliví, ochotní pomoci a dovysvětlit případné nejasnosti z výuky. Výukové materiály jsou přehledné a plné informací. Celkově kurz tedy hodnotím jako vynikající. Kdo má opravdový zájem, tomu kurz dá velice dobrý teoretický i praktický základ pro práci zdravotního maséra. Příjemné prostředí a skvělí majitelé jsou už jen třešnička na dortu…

 11. Daniel

  Kurz byl skvělý. Lektoři byli vysoce kvalifikovaní a celý kurz se nesl ve velmi přátelském duchu. Doporučuji.

 12. iveta

  Tesim se na misto konani vyuky

 13. Hodnocení 5 z 5

  Andy Zajacová

  Člověka zpočátku zalekne délka kurzu, ovšem průběh tohoto kurzu člověka tak pohltí, že má pocit…včera začal a dnes končí. Vysoce hodnotím stránku teoretické náplně – skvěle vedené hodiny anatomie a somatologie, vedení praktické výuky masáží – přístup lektorů s osobním zaujetím pro potřeby praxe, perfektní zázemí v podobě učeben, studijních materiálů, přátelské prostředí, LIDÉ… děkuji 🙂 …jediné malé mínus – tvrdé židličky…ale to je zcela nepodstatné… 🙂

 14. Hodnocení 5 z 5

  Gabriela Fulnečková

  Je mi ctí psát recenzi tomuto kurzu.
  Předpokládám, že pokud tuto recenzi čtete, tak Vás zajímá víc než mechanické převzetí teorie vyučovaných předmětů a technika masáže.
  Předpokládám, že si kurz/učitele chcete vybrat.
  Předpokládám, že tušíte, že s lidským tělem to to není vůbec tak jednoduché, jak se tváří učebnice anatomie.
  S původním vzděláním zdravotní sestry si troufnu napsat, že v tomto kurzu učitelé svým studentům rozumí a opravdu je chtějí vyučovat. Učitelům v tomto kurzu můžete důvěřovat.
  Povedou Vás dobře a pomohou vám vybudovat potřebný základ pro Vaší další cestu zdravotního maséra.
  Osnovy náplně kurzu a dostatečné propojení teorie s praxí jsou zde obohaceny o téměř tradiční předávání zkušenostního porozumění z učitele na žáka 🙂 .
  Učitele tohoto kurzu si budete pamatovat 🙂 .
  Harmonické a povzbudivé zázemí taky 🙂 .
  Hodnota kurzu vysoko převyšuje jeho cenu 🙂 .
  Čas v tomto kurzu je dobře strávený čas 🙂 .
  Za mne opravdu maximální spokojenost a tento kurz ráda a srdečně doporučuji.

Přidat recenzi

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *