Masér ve zdravotnictví

Hodnoceno 5.00 z 5 na základě 6 hodnocení zákazníků
(Hodnocení: 8)

16900 

Akreditovaný masérský kurz v Ostravě. Během 500 hodin získáte teorii i praxi pro práci maséra ve zdravotnictví pod vedením kvalifikovaných lektorů. Kvalifikace je zakončena certifikátem MZ ČR. Možnost úhrady rekvalifikačního masérského kurzu Úřadem práce.

Zrušit výběr
Katalogové číslo: - Kategorie: ,

Popis

Kvalifikační kurz masér ve zdravotnictví – akreditovaný MZ ČR

Kurz se skládá ze tří částí. Výuka teorie a praktické přípravy proběhne ve vzdělávacím středisku s akreditací od Ministerstva zdravotnictví ČR MINALT, s.r.o. Třetí část, povinnou praxi, absolvujete v Lázních AQUAKLIM Klimkovice nebo v Lázních Karlova Studánka.

Po úspěšném splnění závěrečné zkoušky obdržíte Osvědčení o získání odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání v oboru Masér pod přímým dohledem fyzioterapeuta. Uplatnění najdete v lázeňských zařízeních, sanatoriích či nemocnicích.

Program kurzu

Na zdravotnickém rekvalifikačním kurzu získáte znalosti ze všech potřebných oblastí pro výkon činnosti maséra ve zdravotnictví. Seznámíte se důkladně s:

 • teorií a praxí klasické masáže
 • teorií a praxí balneologie
 • aplikací tepla, zábalů a vodoléčbou
 • základy veřejného zdravotnictví, patologií a klinikou nemocí
 • somatologií, dermatologií, chirurgií
 • psychologií
 • první pomocí a prevencí a ochranou zdraví
 • epidemiologií a hygienou
 • relaxačními cvičeními

Lektoři

Celým kurzem Masér ve zdravotnictví vás budou provázet lektoři s dlouholetou praxí ve svém oboru. Během výuky se setkáte s profesionálními fyzioterapeuty, lékaři, psychology, odborníky bezpečnosti práce a hygieny. Ti budou připraveni podat vám látku srozumitelně a rádi vám zodpoví vaše dotazy.

Pro koho je kurz určen

Chcete se stát profesionálními maséry a nevíte jak začít? Rekvalifikační kurz masér ve zdravotnictví je vhodný pro úplné začátečníky. Přihlásit se na něj mohou studenti s ukončeným středoškolským vzděláním (min. dvouleté učiliště). Nemusíte být absolventy Středních zdravotnických škol apod. Zúčastnit se jej můžete, pokud například přemýšlíte o změně oboru a myslíte si, že oblast masérství je pro vás ta pravá. Výuku mohou absolvovat i ti, kteří mají odbornou způsobilost pro výkon povolání sanitář pro léčebné lázně či léčebné rehabilitace.

Využijte možnosti úhrady přes úřad práce

Pokud jste registrováni na Úřadu práce, můžete tento kurz absolvovat zdarma a zvýšit tak svou šanci na uplatnění. Při vyplňování přihlášky kurzu je důležité vyplnit do poznámek zkratku ÚP a dále postupovat dle popsaného postupu .

Po skončení obdržíte certifikát

Kurz je zakončen zkouškou po jejímž úspěšném splnění získáte certifikát, který vám umožní získat práci jakožto masér pod dohledem fyzioterapeuta v lékařských a lázeňských zařízeních. Po skončení kvalifikace můžete pokračovat v dalším studiu a své znalosti a schopnosti prohlubovat v dalších masérských kurzech.

 

Vše o kvalifikačním akreditovaném kurzu masér ve zdravotnictví

Místo konání: MINALT, s.r.o., Třebovická 5080/41, 722 00  Ostrava
Délka: 500 hodin
Termín konání: 7. 9. 2023 – 2.3.2024 – (další termín bude stanoven až na období 03/2024 – 09/2024
Zahájení kurzu dne 7.9.2023 v 15:00

Kurz probíhá probíhá každý týden tj. (7.9.2023 – leden 2024) v níže uvedených dnech a v časovém rozpětí

čtvrtek a pátek 15:30 – 19:35
sobota a neděle 9:00 – 16:30
přestávka na oběd 12:00 – 13:00
Volno: Státní svátky + 18.12.2023 – 3.1.2024 – období vánočních svátků

Praxe ve zdravotnickém zařízení (lázně Klimkovice nebo Karlová Studánka) v měsíci leden – únor
Délka: 10 dní
Časový plán: Pondělí až pátek 07:00 -15:30

Podmínky pro přijetí na kurz masér ve zdravotnictví

 • 18 let
 • Ukončené středoškolské vzdělání (min. 2letý výuční obor) nebo odborná způsobilost
 • pro výkon povolání sanitáře pro léčebné lázně a léčebnou rehabilitaci
 • Úspěšné absolvování vstupního pohovoru
 • Zdravotní způsobilost – stvrzena lékařským potvrzením
 • Dobrý zdravotní stav po fyzické i psychické stránce, v případě pochybností rozhoduje písemné stanovisko odborného lékaře
 • Čestné prohlášení uchazeče, že nebyl a není trestně stíhán za mravnostní a majetkové delikty, jakož i za trestné činy násilné povahy
 • Očkování proti žloutence typu B – stačí zajistit až po nastoupení na kurz (v den zahájení budou sděleny podrobnosti)

Co s sebou

 • přezůvky
 • prostěradlo
 • ručník, osušku
 • psací potřeby
 • bílé převlečení

 

Akreditace je udělena MZČR pod č.j. MZDR 45331/2018-5/ONP dne 14.12.2018 do 31.12.2023.

Pořadatel:

Další informace

Termín konání

Termín bude stanoven v období 12/2023 – 1/2024

8 recenzí Masér ve zdravotnictví

 1. Hodnocení 5 z 5

  Taťána Kučová (ověřený vlastník)

  Dobrý den.
  Všem, kteří se rozhodují nad rekvalifikačním kurzem maséra ve zdravotnictví bych ráda předala svou zkušenost s absolvováním kurzu.
  Když jsem sama stála na začátku, délka a intenzita kurzu byla na první dojem nepředstavitelná (zvlášť, pokud máte studium propojit s pracovním, rodinným a osobním životem). Od prvního vstupu do školícího střediska však na mě dýchla srdečná a „domácí“ atmosféra, která se prolínala po celou dobu studia a já věděla, že Minalt je místo, kam se budu ráda vracet 🙂 A to hlavně díky pozitivnímu naladění Peťky a Griga.
  Nasazení ve škole je opravdu vysoké, což v sobě zrcadlí skutečnou kvalitu vzdělávání.
  První měsíc budete zapálení a nadšení, duhý měsíc vám dojde, že vás čeká ještě X stejně naročných měsíců. Později se ale stane studium přirozenou součástí vašeho života. Takže tak, jak na začátku odškrtáváte proběhlé hodiny s nekonečným pocitem, s blížícím se koncem, kdy máte na seznamu posledních pár hodin a praxi, máte pocit, že po skončení kurzu vam bude něco hodně chybět 🙂
  Pedagogové a lektoři, kteří se o vás po celou dobu intenzivně starají, mají mnohaleté zkušenosti, praxi a jsou profesionálové v oboru. Často vám předají také kus sebe a i něco navíc, na co dlouho vzpomínáte. Např. poznatky z hodin anatomie v podání paní doktorky Tichopádové si vybavujete poté v praxi a styl, jakým vám vědomosti předá právě paní doktorka, je tak osobitý, že tyto poznatky nikdy nezapomenete 🙂 Všichni vyučující jsou vždy na vaši straně a ochotni pomoci.
  Nejen že se naučíte krásnou sestavu zdravotní masáže, na kterou můžete stavět a navazovat další kurzy, ale rekvalifikační kurz má přidanou hodnotu v tom, že kromě praktických hodin masáží se seznámíte i s dalšími zajímavými předměty, které jsou potřebné nejen pro kvalitní výkon profese zdravotního maséra, ale poznatky např. z hodin psychologie se hodí tak nějak i do života 🙂 Navic v praktických hodinach budete namasírovaní od hlavy až k patě, což je velice příjemná součást studia 🙂
  Ke studiu náleží také praxe, kterou jsem plnila v Klimkovickém sanatoriu, kde jsem se opět setkala se vstřícností personálu a načerpala cenné praktické zkušenosti z lázeňské léčby.
  Věřím, že po absolvování kurzu budete stejně jako já plní vědomostí, zkušeností a budete se do školícího střediska Minalt rádi vracet pro další zkušenosti v podobě kurzů 🙂

 2. Hodnocení 5 z 5

  Veronika Škopová (ověřený vlastník)

  Tento kurz bych doporučila všem, kteří chtějí začít masírovat, ať už doma pro radost nebo se masážemi chtějí živit. Ano, je dlouhý, a ze začátku se zdá náročný a nekonečný. Ale naučíte se spoustu důležitých informací a lektoři jsou vysoce kvalifikovaní a ochotní. Přístup Petry a Griga, Honzy, Markéty a dalších lektorů vytváří úžasnou rodinnou atmosféru a nebudete se chtít rozloučit. Nakonec nejspíše budete chodit na další a další kurzy protože vás to prostě bude bavit a budete chtít vědět víc a víc.

 3. Hodnocení 5 z 5

  Lukáš Bunczek (ověřený vlastník)

  25.2.2023 jsem úspěšně absolvoval kurz Zdravotního maséra a ten mohu jen doporučit.Na začátku zdánlivě nekonečný,v prvních týdnech vás zcela pohltí a pak si říkáte-škoda, že už končím.Skvělý přístup Petry a Griga,profesionální lektoři masérství Honza a Markéta,trpěliví lektoři teorie kteří se rozhodli že nás to prostě naučí,to vše v kombinaci s téměř domácí atmosférou a přátelským a milým prostředím dělá z školícího střediska Minalt naprostou špičku,všem zájemcům vřele doporučuji.

 4. Hodnocení 5 z 5

  Lucie Hošková (ověřený vlastník)

  Absolvovala jsem kurz Zdravotního maséra a musím říct, že kurz splnil víc než mé očekávání.
  Jsem velmi vděčná za trpěliví a profesionální přístup všech lektorů, kteří mi umožnili pokročit v profesní praxi a získat tak ucelený přehled v této oblasti.. Lektoři jsou velice trpěliví, ochotní pomoci a dovysvětlit případné nejasnosti z výuky. Výukové materiály jsou přehledné a plné informací. Celkově kurz tedy hodnotím jako vynikající. Kdo má opravdový zájem, tomu kurz dá velice dobrý teoretický i praktický základ pro práci zdravotního maséra. Příjemné prostředí a skvělí majitelé jsou už jen třešnička na dortu…

 5. Daniel

  Kurz byl skvělý. Lektoři byli vysoce kvalifikovaní a celý kurz se nesl ve velmi přátelském duchu. Doporučuji.

 6. iveta

  Tesim se na misto konani vyuky

 7. Hodnocení 5 z 5

  Andy Zajacová

  Člověka zpočátku zalekne délka kurzu, ovšem průběh tohoto kurzu člověka tak pohltí, že má pocit…včera začal a dnes končí. Vysoce hodnotím stránku teoretické náplně – skvěle vedené hodiny anatomie a somatologie, vedení praktické výuky masáží – přístup lektorů s osobním zaujetím pro potřeby praxe, perfektní zázemí v podobě učeben, studijních materiálů, přátelské prostředí, LIDÉ… děkuji 🙂 …jediné malé mínus – tvrdé židličky…ale to je zcela nepodstatné… 🙂

 8. Hodnocení 5 z 5

  Gabriela Fulnečková

  Je mi ctí psát recenzi tomuto kurzu.
  Předpokládám, že pokud tuto recenzi čtete, tak Vás zajímá víc než mechanické převzetí teorie vyučovaných předmětů a technika masáže.
  Předpokládám, že si kurz/učitele chcete vybrat.
  Předpokládám, že tušíte, že s lidským tělem to to není vůbec tak jednoduché, jak se tváří učebnice anatomie.
  S původním vzděláním zdravotní sestry si troufnu napsat, že v tomto kurzu učitelé svým studentům rozumí a opravdu je chtějí vyučovat. Učitelům v tomto kurzu můžete důvěřovat.
  Povedou Vás dobře a pomohou vám vybudovat potřebný základ pro Vaší další cestu zdravotního maséra.
  Osnovy náplně kurzu a dostatečné propojení teorie s praxí jsou zde obohaceny o téměř tradiční předávání zkušenostního porozumění z učitele na žáka 🙂 .
  Učitele tohoto kurzu si budete pamatovat 🙂 .
  Harmonické a povzbudivé zázemí taky 🙂 .
  Hodnota kurzu vysoko převyšuje jeho cenu 🙂 .
  Čas v tomto kurzu je dobře strávený čas 🙂 .
  Za mne opravdu maximální spokojenost a tento kurz ráda a srdečně doporučuji.

Přidat recenzi

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *