KURZ – THAJSKÁ AUTOMASÁŽ pro terapeuty a veřejnost

2100 

Zrušit výběr
Katalogové číslo: - Kategorie: , ,

Popis

Jmenuji se Pavel Fryš a srdečně Vás zvu na kurz Thajské auto masáže.

Princip thajské auto masáže vychází z masáže samotné. Thajská masáž je královnou všech masáží a masér má umět ovládat své tělo. S citem působit na klienta. Masáž je o pohodlné pozici, ve které masér pracuje na klientovi. Vždy zvolí vhodnou polohu těla, aby vytvořil ideální tlak, který má pod kontrolou a sám sobě působil blaho. Klient je při masáži, jako trenažér. Je mnoho škol a stylů podle oblasti, které se liší technikami kterých je velmi mnoho.

Auto masáž probíhá tak, že např. sedí s pod pokrčenou nohou.  Pod nohou je umístěný trenažér ze dřeva a působíme tlak. Každý se tak i učí působit tlak k vlastnímu tělu.

Tlak je celou dobu pod kontrolou, může se kdykoliv přidat nebo působit jen lehce. Jestliže se zatlačí a narazili jsme na místo, kde je blok ve svalu, či spoušťový bod ( Trigerr point ). Pocítí se citlivá reakce těla, která způsobila krátkodobí stres. I jako každá jiná stresová situace se uvolní hlubokým a klidným dýcháním. Za okamžik se začne pociťovat úleva blok se uvolní. Po prodýchání místa se posouvá o kousek dál. Tedy při auto masáži je princip stejný, jen maséra nahradí masážní pomůcka ze dřeva.

Využívám trenažér Mistra Borise Tichanovského na kterém se leží na zádech. Jedna strana uvolňuje bederní hrudní a druhá strana Krční a hrudní část páteře.
Dále trenažery Mistra Pichet Monthip u kterého jsem se osobně učil v Thajsku. Tyto trenažery jsem dovezl. Prošli duchovním zasvěcením. Jsou vyrobeny z exotického dřeva. Thajským trenažerem lze pracovat na dolních končetinách, zádech, žebrech, mezi lopatkami, oblast ramen, trapézové svaly, paže a celá páteř. Vyzkoušíme si využít i akupresurní jehličkovou podložku. V poslední řadě lze ukázat, jak si lze horní a dolní končetiny uvolnit působením tlaku sám.

 

 

Zaměříme na cviky, které ozdravují:

– kost křížovou,
– bederní,
– hrudní,
– krční páteř a klouby
– součástí bude rozcvička s tyčí

Sestava s tyčí na rozpohybování těla – od pradávna lidé využívali tyč jako svého dobrého pomocníka. Bojovali s ní, starci se o ni opírali, poutníky doprovázela na jejich cestách. Lze ji také využít dobře v boji a taky jako zdravotní pomůcku při cvičení. Představíme si sestavu, která má spoustu prvků. Nejdříve pomocí tyče uvolníme napětí ramenou (automasáž). Pokračujeme krátkým, dynamickým posilováním nohou, rozhýbeme páteř kruhovými pohyby. Rozpohybujeme klouby, posílíme a protáhneme šlachy a vazy v horních končetinách. Tyč lze využít ke cvičení ve dvou i třech lidech. Závěrem následuje krátká automasáž i masáž partnera na zemi na podložce.

Délka kurzu: 8 hod (teorie + praxe)

Termín konání kurzu: 4.8.2024

Časový plán: neděle 9:00 – 16:00 (přestávka na oběd od 12:00 –13:00)
Místo konání: MINALT, s.r.o., Třebovická 5080/41, Ostrava

Thajské dřevěné trenažery je možné zakoupit na místě!
Menší – 900,- Kč, větší 1400,– Kč.

Co s sebou: sebou pohodlné oblečení na cvičení, pásek, malý polštářek, psací potřeby a papír na poznámky, hrníček. Hlavně sebou dobrou náladu a chuť se naučit nové cviky pro zdraví a techniky, jak pečovat zdravotně o své tělo

Po dobu kurzu budeme popíjet thajské čaje.

 

Přednáší: Pavel Fryš – masér, terapeut, zdravotní cvičitel TV a přímý žák známého ruského léčitele Mistra Borise Tichanovského.

Pořadatel: IČ 60766433

Další informace

Termín konání kurzu

4.8.2024

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “KURZ – THAJSKÁ AUTOMASÁŽ pro terapeuty a veřejnost”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *