Kurz – MOXOVÁNÍ

2100 

Moxování je metoda, při které se prohřívají akupunkturní body. Zvyšuje se produkce červených a bílých krvinek a také hemoglobinu – krevního barviva. Tím se celkově zlepšuje krevní oběh a zefektivňují se funkce lymfatických systému. Moxování se doporučuje jako podpůrná metoda při dlouhodobých problémech.

Zrušit výběr
Katalogové číslo: - Kategorie: , ,

Popis

V Orientu má tisíciletou tradici léčba ohněm tzv. požehování neboli moxování. Technika vznikla v Číně, ale výraz pochází z japonštiny. Tato metoda je úzce spojená s akupunkturou. Tato přírodní metoda využívá znalostí tradiční čínské medicíny a dodává organismu ztracenou energii. Obecně se využívá pro syndromy přebytku energie jin – chladu či prázdnoty. Moxa je sušený a lisovaný pelyněk, nejčastěji ve formě doutníku. Lístky pelyňku mají podle tradiční čínské medicíny povahu teplou čili jangovou, chuť hořkou a pálivou.

Při moxování se prohřívají akupunkturní body. Po aplikaci moxování se prudce zvyšuje produkce červených a bílých krvinek a také hemoglobinu – krevního barviva. Tím se celkově zlepší krevní oběh a zefektivňují se funkce lymfatických systému. Moxování se doporučuje jako podpůrná metoda při dlouhodobých problémech.

Velmi dobré výsledky se také dostavují při svalových problémech a při potížích nervového původu (bolesti zad, hlavně v bederní a křížové oblasti). U sportovců se moxování používá ke zlepšení výkonu kvůli snadnějšímu vázání kyslíku na krvinky, u zesláblých osob zesiluje imunitu, je vhodné i jako prevence zdraví apod.

ÚČINKY MOXOVÁNÍ
•zvyšuje produkci červených a bílých krvinek a hemoglobinu
•zlepšuje krevní oběh
•snižuje krevní tlak
•zefektivňuje funkce lymfatického systému
•uvolňuje svalstvo
•pomáhá při potížích nervového původu (bolesti zad, hlavně v bederní a křížové oblasti)
•pomáhá při dlouhodobých problémech (např. chronické problémy dýchacích cest, zažívacího ústrojí, chronický žaludeční a dvanáctníkový vřed, chronický průjem, nebo zácpa, doplnění energie ledvin)

Absolventi obdrží certifikát (po předchozí domluvě i v cizích jazycích).

Termín konání: 25. 4. 2024

Časový plán: čtvrtek od 9:00 do 17:00, (přestávka na oběd od 12:00 –13:00)

Co s sebou: 1x prostěradlo, pohodlné oblečení, přezůvky, psací potřeby – a dobrou náladu:-)

Přednáší: Mgr. Grigor Levi Minasjan

Pořadatel: IČ 60766433

Další informace

Termín kurzu

25.4.2024