Kurz – LYMFATICKÁ MASÁŽ

Hodnoceno 5.00 z 5 na základě 2 hodnocení zákazníků
(Hodnocení: 2)

5600 

Lymfatická masáž je metoda při níž se napomáhá odtoku lymfy z postižené oblasti a podporuje správné proudění lymfy v těle.

Zrušit výběr
Katalogové číslo: - Kategorie: ,

Popis

Lymfatická masáž se využívá jak v klasické, tak i alternativní medicíně – poprvé ji představili dánští manželé Vodderovi na mezinárodní výstavě zdraví v Paříži v roce 1936. Uznání ze strany lékařské veřejnosti se však této masážní technice dostalo až o 30 let později, kdy byla svým způsobem znovuobjevena funkce a důležitost lymfatického (mízního) systému. Přitom tzv. elefantiáza („sloní noha“, gigantické zvětšení končetin na podkladě hromadění lymfy v podkoží) byla známa egyptským lékařům již před 3000 lety!

Co je lymfa? Lymfa (nebo také míza) je většinou bezbarvá a čirá kapalina, která odvádí z tkání tekutinu, vstřebané látky, odpadové produkty látkové výměny a svým složením se podílí na udržení stálého vnitřního prostředí tkání a orgánů. Obsahuje bílé krvinky, které se podílejí na obranných reakcích organismu. Lymfa je z tkání odváděna mízními cévami, v hrudním mízovodu pak pomalu vtéká do žilní krve. Lymfatické cesty jsou přerušovány lymfatickými uzlinami (ve slabinách, podpaží, na krku, podél tepen a v mezihrudí), v nichž se míza filtruje od mikroorganismů a toxinů, a proto je lymfatický systém důležitou součástí obranného (imunitního) systému našeho těla.

KURZ JE URČEN JEN PRO UCHAZEČE, KTEŘÍ MAJÍ ABSOLVOVÁN ZÁKLADNÍ KURZ SPORTOVNÍCH MASÁŽÍ NEBO KURZ ZDRAVOTNÍHO MASÉRA.

Délka kurzu: 6-ti denní kurz

Termíny konání kurzu:
3.5.2024 – 5.5.2024 + 10.5.2024 – 12.5.2024 – Časový plán: 2x pátek 15:00 – 20:00, sobota a neděle 9:00 – 17:00 (přestávka na oběd 12:00 – 13:00)

Místo konání : MINALT, s. r. o., Třebovická 5080 /41, Ostrava

Co s sebou: 1x prostěradlo, 1x ručník, osuška, pohodlné oblečení, přezůvky, psací potřeby – a dobrou náladu:)

Přednáší: Mgr. Ludmila Kainarová

Pořadatel: IČ 05358302

 

 

 

Další informace

Termín konání

3.5.2024 – 12.5.2024

2 recenze Kurz – LYMFATICKÁ MASÁŽ

 1. Hodnocení 5 z 5

  Taťána Kučová (ověřený vlastník)

  Dobrý den, absolvovala jsem kurz manuální lymfatické masáže pod vedením zkušené lektorky Katky. Bylo to velmi příjemně strávených 6 dnů. U techniky manuální lymfodrenáže je velký důraz kladen na zdravotní aspekt této procedury. Lymfodrenáž by proto měla být jemná, procítěná a precizní. A přesně taková byla i v podání Kačky. Takže kurz naplnil mé očekávání a já jsem vděčná, že jsem byla věrná Minaltu a mohla kurz absolvovat právě zde a profesně se tím posunout opět o level výš 🙂
  Děkuji 🙂

 2. Hodnocení 5 z 5

  Vladimír Kuťka

  teorie+praxe+pobrá nálada=super kurz a jako bonus maximum pozitivní energie v podobě Lenky Lacinové

Přidat recenzi

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *