Kurz – BAŇKOVÁNÍ DLE TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY

4500 

Baňkování dle čínské medicíny Vám objasní spoustu spojitostí mezi tělem a baňkou. Proč vlastně baňkovat dané místo a jak.. Jaký orgán ovlivňujeme a proč a spoustu bohatých informací ohledně ČTM.

Žádné volná místa

Napište mi, až bude vypsaný termín

Popis

Cílem tohoto kurzu je snaha naučit terapeuty pracovat s baňkou nejen jako s nástrojem pro ovlivnění pohybového aparátu, uvolnění svalstva a bolesti, ale jako s prostředkem, který je nedílnou součástí východních nauk, celostní medicíny a tudíž i komplexní péče o klienta a jeho fyzické, mentální, emoční i energetické tělo.

Proč vlastně baňkovat dané místo a jak…? Jaký orgán z hlediska TCM v dané oblasti ovlivňujeme, co si kde můžeme a nemůžeme dovolit s ohledem na klienta, kterého máme před sebou?

V tomto ohledu se od mnohých kurzů tento liší, staví na základech učení o TČM, a proto je na rozdíl od klasických masérských seminářů více teoreticky zaměřený!!!

Základní znalost TČM je pro uchazeče velmi přínosná, ale není podmínkou. Jedinou podmínkou je chuť a odhodlání proniknout více do problematiky těla, zamilovat si východní medicínu a být srozuměn s faktem, že to bude láska a poznávání na celý život, nejen na období tří dnů trvání kurzu.

Popis:

Absolventi se seznámí v základní míře s naukou o yin a yang, učení o pěti prvcích, významem a funkcí orgánů zang fu, které se od západního pohledu velice liší.

Osvojí si základní znalost meridiánů, jejich nejdůležitější body, s kvalitami, účinky a kategoriemi do nichž spadají. Na teoretickém podkladu bude probíhat praktická výuka zaměřená na schopnost vypalpovat akupunkturní bod, rozpoznat plnost, prázdnotu, být schopni v základu odiagnostikovat příslušný problém na dané dráze a hlavně nebát se baňkovat, pracovat s ohněm a vědět, jak ke každému klientovi individuálně přistupovat, přestože přichází se “stejným” problémem jako ten předchozí.

Baňkování je součástí celostní medicíny, proto je účelem kurzu naučit maséra pohlížet na klienta z různých úhlů.

Součástí kurzu bude přednáška – Medicína dávných civilizací (v kostce ochutnávka východní medicíny, oblastí a metod, které nabízí). Samotné baňkování dle tradiční čínské medicíny bude zaměřeno především na pohybový aparát, svaly, problematiku kloubů, ovlivnění orgánů zang fu baňkami a i moxou. Ve skriptech, jež jsou součástí kurzu je také kuchařka bodů ovlivňujících běžná onemocnění jako je kašel, nachlazení, impotence, neplodnost, průjem, myomy atd…

V poslední den kurzu mají studenti možnost půl hodiny před začátkem shlédnout prezentaci z měsíční stáze na Universitě v Tian Jinu – platí i pro zájemce z jiných seminářů.

Ke kurzu je nutné dokoupit základní set v celkové hodnotě: 1150,– Kč – nebo mít baňky vlastní!!!
Set obsahuje:
skleněnou baňku tlustostěnnou č. 1 – 2ks
skleněnou baňku tlustostěnnou č. 2 – 4ks
skleněnou baňku tlustostěnnou č. 3 – 6ks
skleněnou baňku tlustostěnnou č. 4 – 4ks
skleněnou baňku tlustostěnnou č. 5 – 2ks
silikonovou baňku – 2ks
pean – 1ks
buničinu – 1bal.
(do poznámky v přihlášce uveďte, zda budete mít zájem o SET či nikoli)!!!

Baňky nejsou na kurzu zapůjčovány!!!

Termín konání kurzu: Prozatím není stanoven termín

Časový plán:
pátek – 10:00 – 17:00 – přestávka na oběd (12:00 – 13:00),
sobota – 9:00 – 16:00 – přestávka na oběd (12:00 – 13:00),
neděle – 9:00 – 16:00

Co s sebou:
1x prostěradlo, 1x ručník, osuška, pohodlné oblečení, přezůvky, psací potřeby – a dobrou náladu:)

Místo konání kurzu: MINALT, s.r.o., Třebovická 5080/41, 722 00  Ostrava – Třebovice

Přednáší: Mgr. Grigor Levi Minasjan

Pořadatel: IČ 05358302

Další informace

Termín konání

5.1.2024 – 7.1.2024