Kurz – MOXOVÁNÍ I.

Kurz – MOXOVÁNÍ I.

V Orientu má tisíciletou tradici léčba ohněm tzv. požehování neboli moxování. Technika vznikla v Číně, ale výraz pochází z japonštiny. Tato metoda je úzce spojená s akupunkturou. Tato přírodní metoda využívá znalostí tradiční čínské medicíny a dodává organismu ztracenou energii. Obecně se využívá pro syndromy přebytku energie jin – chladu či prázdnoty. Moxa je sušený a lisovaný pelyněk, nejčastěji ve formě doutníku. Lístky pelyňku mají podle tradiční čínské medicíny povahu teplou čili jangovou, chuť hořkou a pálivou.

Při moxování se prohřívají akupunkturní body. Po aplikaci moxování se prudce zvyšuje produkce červených a bílých krvinek a také hemoglobinu – krevního barviva. Tím se celkově zlepší krevní oběh a zefektivňují se funkce lymfatických systému. Moxování se doporučuje jako podpůrná metoda při dlouhodobých problémech.

Velmi dobré výsledky se také dostavují při svalových problémech a při potížích nervového původu (bolesti zad, hlavně v bederní a křížové oblasti). U sportovců se moxování používá ke zlepšení výkonu kvůli snadnějšímu vázání kyslíku na krvinky, u zesláblých osob zesiluje imunitu, je vhodné i jako prevence zdraví apod.

ÚČINKY MOXOVÁNÍ

•zvyšuje produkci červených a bílých krvinek a hemoglobinu
•zlepšuje krevní oběh
•snižuje krevní tlak
•zefektivňuje funkce lymfatického systému
•uvolňuje svalstvo
•pomáhá při potížích nervového původu (bolesti zad, hlavně v bederní a křížové oblasti)
•pomáhá při dlouhodobých problémech (např. chronické problémy dýchacích cest, zažívacího ústrojí, chronický žaludeční a dvanáctníkový vřed, chronický průjem, nebo zácpa, doplnění energie ledvin)

Absolventi obdrží certifikát (po předchozí domluvě i v cizích jazycích).

 

Termíny kurzu

27.12.2017

Časový plán:

středa od 9:00 do 17:00, (přestávka na oběd od 12:00 –13:00)

4.1.2018

Časový plán:

čtvrtek od 9:00 do 17:00, (přestávka na oběd od 12:00 –13:00)

Co s sebou:

1x prostěradlo, pohodlné oblečení, přezůvky, psací potřeby – a dobrou náladu:-)

Pořadatel a přihláška

Zvýhodněná cena kurzu: 900,– Kč
(původně 1200,– Kč)

Záloha předem: 500,– Kč – bankovní účet a v.s. bude zaslán na Váš e-mail při potvrzení přihlášky


Přednáší

Mgr. Grigor Levi Minasjan