Kurz – ČÍNSKÁ MASÁŽ HLAVY – Tian Jin, meridiánová masáž hlavy

3300 

Žádné volná místa

Napište mi, až bude vypsaný termín

Popis

Technika této masáže je přivezená lektorkou z čínského města Tian Jin. Tradiční čínská medicína je celostní záležitostí, která v sobě zahrnuje 5 disciplín – akupunkturu, masáže, fytoterapii, cvičení a dietetiku. Historie tradičních východních masáží sahá hluboko do čínského starověku. Umění masáže bylo vždy vyžadováno od lékařů a praktiků čínské medicíny.

Dodnes masáže Tuina praktikují lékaři v čínských nemocnicích společně s ostatními disciplínami. Jde o jistý druh palpačních, diagnostických i harmonizačně léčebných technik. Tian Jinská masáž hlavy odstraňuje blokády na meridiánech, uvolňuje nejen energetické, ale i svalové napětí. Harmonizuje tok qi a krve, pracuje s akupunkturními body na obličeji, hlavové části, krku, hrudníku i horních končetinách. V rámci kurzu se studenti seznámí se základy učení o Yin a Yang, pěti prvcích, šesti energiích, Qi a krvi, meridiánech, orgánových hodinách. Palpačně se naučí vnímat změny toku qi v akupunkturních drahách. Jde o královskou masáž, která harmonizuje, odstraňuje nespavosti, deprese, migrény, blokády krční páteře a pletence ramenního. Působí jako „nefarmakologické analgetikum“, které doplní energii a rozzáří vám den.

Termín konání kurzu: Prozatím není stanoven termín

Místo konání: MINALT, s.r.o., Třebovická 5080/41, 722 00  Ostrava – Třebovice

Časový plán:
čtvrtek – 8:00 – 18:30 – (polední pauza na oběd v délce 60 minut)
pátek – 8:00 – 14:30

Co s sebou:
1x prostěradlo, 1x ručník, osuška, pohodlné oblečení, přezůvky, psací potřeby – a dobrou náladu

 

Přednáší: Eva Moudrá
Masážím a východní medicíně se věnuje od roku 2005.
2005 – 2007 – Masér sportovní a rekondiční, Reflexní terapie, Baňkování, Dornova metoda, Lymfatické masáže, Meridiánové masáže dle Penzela, Su-jok, Masáže horkými lávovými kameny, Havajské masáže, Medové masáže, Jemné mobilizační techniky, Ayurvéda Garshan, Diagnostika v tradiční čínské medicíně, První pomoc v alternativní medicíně, Aurikuloterapie, Myofasciální techniky, Bolesti zad, Diagnostika pro maséry, Čínská tlaková masáž.
2007 – 2008 – Čínská medicína a orientální diagnostika – Homeopatická fakulta s klinikou Brno
2010 – 2012 – Tradiční čínská medicína – Škola TCM MUDr. Doris Danielové Brno
2012 – Měsíční studijní stáž na universitě v Tianjinu Čína
2012 – dosud – Akupunktura – 4leté studium – 1. Škola tradiční čínské medicíny Praha

 

Pořadatel: IČ 60766433

Další informace

Termín konání

20.10.2022 – 21.10.2022