Zdravotní (klasická) masáž

Kategorie:

Popis

Každá masáž spočívá v umění dotyku, který je silnou a vysoce citlivou formou komunikace už od nepaměti a patří k našim nejzákladnějším instinktům. Dnes znovu objevujeme hojivou sílu masáží a dalších hmatových terapií, které jsou známy v jiných kulturách již tisíc let.

Mezi prvními, kdo rozpoznali blahodárné účinky masáží a jejich léčivou hodnotu byli Číňané. Používali je k hojení těla i duše a k očišťování mysli, k upevnění zdraví, k zvyšování síly svalů. Podle čínské tradice prodlužovaly masáže mládí, vracely energii a dobré zdraví a přinášely radost ze života.

Dnes se masáží ve většině případů používá jako prostředku fyzické a duševní relaxace, kdy dochází k uvolnění ztuhlých svalů, kloubů a k zlepšení celkového prokrvení. Velmi významné také bývá následné ovlivnění centrálního nervového systému a dokonce i jednotlivých orgánů uvnitř těla přes reflexní zóny a energetické dráhy (meridiány).

Klasická masáž působí na zmírnění velkého množství zdravotních potíží a významně se také podílí na prevenci. Ovlivňuje otoky, bolesti kloubů, odstraňuje stres, psychické i tělesné vyčerpání. Velmi pozitivních výsledků lze dosáhnout také při únavě svalů a vazů i při regeneraci poškozených tkání.

Klasická masáž je základem pro mnoho dalších masérských technik. Zahrnuje např. hmaty tření, hnětení nebo tepání, které se používají u sportovních, rekondičních a jiných druhů masáží. Mnozí lékaři doporučují svým pacientům používat klasickou masáž jako prevenci nemoci a také pro zvýšení efektu kvality léčby.

Během masáže dochází totiž nejen k uvolnění masírovaného svalstva a odstranění jeho ochablosti, ztuhlosti, bolesti, ale i k celkové tělesné i duševní relaxaci klienta a přispívají k citové rovnováze.

Indikace masáže:

ztuhlost a bolesti svalstva
stavy poúrazové, po operacích na kostech a kloubech
choroby srdce, cév a krevního oběhu
nemoci nervového a trávicího systému
stavy dlouhé imobilizace
nemoci dýchacích cest
bolesti hlavy – migrény, stres

Cena:
Částečná: 45 min – 380,-Kč
Celková: 90 min – 600,-Kč

Masér: Václav Kalda
Objednávky: tel. +420 602 528 629

e-mail: vaclav.kalda@seznam.cz