SHIATSU MASÁŽ

Popis

Shiatsu je japonská masážní technika a vychází z čínské tradiční medicíny. Samotné slovo shiatsu znamená v překladu „tlak prsty“. Pomocí protahování, tlaku nebo dotyku uvádí do pohybu energii v akupunkturních drahách a tím obnovuje energetickou rovnováhu těla. Metoda Shiatsu pomocí prstů a dlaní vyvíjí tlak na určité zóny s cílem odstranit poruchy v organismu, udržet či zlepšit zdraví a zmírnit určité zdravotní problémy.

Shiatsu probíhá na futonu přímo na zemi, klient je při masáži oblečený. Doporučuje se pohodlný bavlněný oděv. Nepoužívají se oleje ani emulze. Dotek přes oblečení (a zpravidla ještě přes tenkou přikrývku) má zcela jinou kvalitu než dotek přímo na kůži při klasické masáži a proniká do větší hloubky. Díky těsnému kontaktu se zemí mají klient i terapeut lepší stabilitu a možnost uvolnění. Masáž probíhá na celém těle. Podstatné jsou zkušenosti, znalosti a patřičný výcvik shiatsu maséra. Samotné masáži předchází krátký rozhovor s klientem a po ní následuje čas na odpočinek. Shiatsu masáž je hluboce relaxační a zároveň posilující a osvěžující.

Podporuje obecné zdraví a často je využívána jako prevence péče o zdraví. Může také pomoci lidem procházejícím krizí, těžkým obdobím nebo procesem změny. Výsledky shiatsu masáže jsou úzce napojeny na dodržování správné životosprávy a na využití relaxačních cvičení (např. Taijiquan, Qigong, Mako-Ho). Masáž je doporučována 1x za měsíc, jinak podle nutnosti a doporučení maséra.

Masér: Mgr. Grigor Levi Minasjan

Celková masáž: 60 – 90 minut

Cena: 1000,–
Objednávky: tel. 774 220 113
e-mail: info@shiatsucentrum.com