ČÍNSKÁ MASÁŽ NOHOU AN MO – REFLEXNÍ TERAPIE

Popis

Masáž nohou An Mo je Čínská uzdravující masáž reflexních zón, meridiánu a akupresurních bodů nohou.
V dávných lékařských spisech jsou slova: „Všichni lidé mají nohy, stejně jako všechny stromy mají kořen. Stárnutí u stromu začíná kořenem a stárnutí lidí u nohou. „

Reflexní terapie An Mo, která se překládá jako „tlačit, stisknout“ (An) a „tření“ (MO), má historii více než dva tisíce let. Stala se jedním z nejdůležitějších a dostupných metod tradiční čínské medicíny, spolu s technikou Qigong.
Mimo to masáže nohou byly nalezeny v jiných zemích. Používali to mimo Číny lékaři z Indie, byly nalezeny obrázky na egyptských pyramidách, kde byly nalezeny obrazce zobrazující masáž nohou a jejich účinek na reflexní zóny.
Předpokládá se, že i Inkové využívali metodu masáže reflexních zón, a to před 12 tisíci lety.
Své umění předali Indiánům severní Ameriky, kde do současnosti tuto metodu využívají.

Reflexní masáž An Mo je součástí tradiční čínské medicíny a má fyzické účinky na jednotlivé orgány a lidské tělo jako celek.
Zvláštní techniky mechanického působení rukou a prstů mohou zóny dráždit a zklidňovat, zahřívat a zmírnit bolest, zlepšit celkový stav a vytvořit příjemný pocit v průběhu masáže.
Čínská reflexní terapie An Mo, je široce praktikována v moderní čínské medicíně, je účinná v prevenci mnoha lidských onemocnění a zotavení těla jako celku
Obecně lze říci, že masáž nám pomáhá odpočinout, jak po tvrdé fyzické

stránce, tak i po intenzivní duševní; zbavit se starostí, stresu a únavy; posílit imunitu; zlepšit oběh čchi a krve, (zabránit vzniku onemocnění a pronikání do našich těl agresivní patogenní qi; zpomalit proces stárnutí a mnohem, mnohem víc…

Indikace čínské reflexní terapie An Mo: – doporučuje se provádět jak dětem, tak starším lidem. Stejně jako jiné techniky z čínské medicíny, doporučuje se provádět tuto masáž jako prevenci.
Masáž může být provedena při únavě, jak psychické, tak fyzické, při stresu, různých zdravotních potížích, napětí v těle.

Masér: Mgr. Grigor Levi Minasjan

Cena masáže: – 700,-Kč

Délka masáže: cca 60 minut

Objednávky: tel. 774 220 113 

e-mail: info@shiatsucentrum.com