Kurz – Výživa, pohyb a regenerace pro maséry

1500 

Žádné volná místa

Napište mi, až bude vypsaný termín

Popis

Práce maséra je fyzicky i psychicky velmi náročná, proto bychom se měli udržovat v dobré kondici, jíst kvalitní a pestrou stravu a v neposlední řadě, dopřát našemu tělu kvalitní regeneraci.

První část kurzu – seznámení se se základy výživy tzn.:
– charakteristika a funkce  jednotlivých makroživin (bílkoviny, sacharidy, tuky) a mikroživin (vitamíny, minerály, stopové prvky).
– vysvětlení pojmů jako bazální metabolismu, energetický výdej x příjem, termický efekt potravin,
– naučíme se podle jednoduchých rovnic spočítat orientační rovinu našeho denní příjmu a jak s ním pracovat podle našich potřeb a na závěr si řekneme, obecné výživové doporučení pro maséry.

Druhá část: kurzu bude zaměřená na pohyb
Ukážeme si několik posilovacích a protahovacích cvičení se zaměřením na horní končetinu a vysvětlíme si, proč je pro maséry důležité, být v dobré fyzické kondici.

Třetí část kurzu bude zaměřená na regeneraci.
Vysvětlíme si dělení a prostředky regenerace, jak předejít únavě a syndromů vyhoření. Správné dodržování pitnému režimu a jako poslední, velmi podceňované téma spánek.

Na závěr si ukážeme, automasáž předloktí a ruky, pro lepší regeneraci. Jednoduchou masáž břicha na podporu trávení a masáž hlavy na psychické uvolnění.

Termín konání:
Prozatím není stanoven termín – neděle 9:00 – 17:00 (přestávka na oběd flexibilní dle dohody)

Místo konání: MINALT, s.r.o., Třebovická 5080/41, Ostrava

Co s sebou: pohodlné volné oblečení, přezůvky

Přednáší: Jan Nikel
Tento kurz jsem sestavil na základě odborných podkladů a vlastních zkušenosti. Práci maséra se věnuji již 8 rokem. Mám vystudovaný 4letý obor masér sportovní rekondiční na SŠ DAKOL, doplněný rekvalifikačním kurzem masér ve zdravotnictví a absolvovaných přes 30 kurzů. Momentálně studuji obor výživové poradenství a sportovní diagnostika na VŠTVS PALESTRA kde se nacházím ve 2 ročníku. Obecně se věnuji výživě, pohybu a fitness, již přes 12 let, proto bych rád své zkušenosti předal dál

Pořadatel: IČ 60766433

Další informace

Termín konání kurzu

4.9.2022

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Kurz – Výživa, pohyb a regenerace pro maséry”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *