KURZ – POLYVAGÁLNÍ TEORIE V KRANIOSAKRÁLNÍ PRAXI

3000 

Žádné volná místa

Napište mi, až bude vypsaný termín

Popis

Navazující kurz pro kraniosakrální terapeuty s alespoň minimální praxí a se znalostmi základů kraniosakrální osteopatie.

Nervus vagus (X. hlavový nerv, česky bloudivý nerv) je primární složkou autonomního nervového systému.
Polyvagální teorie popisuje strukturu větví nervu vagu a vymezuje souvislosti se sociálním a emočním prožíváním, využitím strategií přežití a jejich fylogeneze – tedy jak se vyvíjeli naše strategie přežití od doby kamenné až po současnost.
Strategie v přírodě dobře známé jako boj, útěk, nebo zamrznutí. Tyto vagové cesty regulují autonomní stav a projev emocionálního a sociálního chování.
Polyvagální teorie mj. tvrdí, že lidé mají fyzické reakce, jako jsou srdeční a trávicí změny, spojené s jejich výrazy obličeje. Koncept polyvagální teorie uvedl do života v roce 1994 Dr. Stephen Porges, ředitel Centra Brain-Body na University of Illinois v Chicagu.

Jelikož kraniosakrální terapie přímo ovlivňuje tonus nervových struktur (ale i všech ostatních struktur v těle), může také přímo ovlivnit úroveň vagálního tonu, který se stal novým měřitelným indexem stresové zranitelnosti a reaktivity člověka. (Měří se hladina kortizolu – steroidní hormon v krvi, anebo variabilita srdeční frekvence HRV).
Měření HRV je také součástí tohoto semináře, můžete si tedy na vlastním nervovém systému vyzkoušet, jaké konkrétní účinky na něj má kraniosakrální terapie.

Cíl semináře
Cílem semináře je prohloubit kontakt s nervovým systémem a uvědomit si další souvislosti našeho chování a prožívání s kvalitou kondice našeho nervového systému – konkrétně bloudivého nervu. Celý seminář je zaměřen na bloudivý nerv (Nervus Vagus), na uvědomění jeho vlivu na kvalitu našeho života.

Pro koho je seminář určen:
Seminář je určen pro všechny kraniosakrální průvodce, kteří se chtějí dozvědět něco více o polyvagální teorii, o tom, jaké vytváříme a používáme strategie přežití a obranné mechanismy při reakci na trauma, ale i na běžné výzvy každodenního života.
Nezbytným základem pro účast na tomto semináři je znalost základních principů a technik v kraniosakrální terapii v rozsahu minimálně desetibodového protokolu Dr. Upledgera.
Nemusíte být nutně účastníky mých základních seminářů. Velkou výhodou je účast na předchozím semináři – FUNKCE A STRUKTURA NERVOVÉHO SYSTÉMU V KRANIOSAKRÁLNÍ PRAXI

Teoretický obsah:
• Bloudivý nerv – základní anatomie a fyziologie
• Teoretický úvod do polyvagální teorie – její základní teze a principy
• Co je to trauma, kdy vzniká a proč nás tak ovlivňuje
• Něco o variabilitě srdeční frekvence

Praktický obsah:
• Techniky ošetření bloudivého nervu, propojení jeho větví a celku
• Měření variability srdeční frekvence a vysvětlení výsledků měření

Termín konání: prozatím není stanoven termín

Místo konání: MINALT, s.r.o., Třebovická 5080/41, Ostrava – Třebovice

Časový plán: 9:00 – 17:00,  pátek 9:00 – 12:00.(přestávka na oběd od 12:00 – 13:00)

Co si vzít sebou:
– pohodlné oblečení, které nikde nestahuje a neškrtí
– deku a polštářek, pokud máte svůj oblíbený
– teplé ponožky
– blok a psací potřeby na vaše poznámky
– hrnek (na kafčo nebo čaj)

Přednáší:
Inka Tichá – Specializuje se na krizi jako na proces transformace člověka a mnoho krizových a transformačních témat jsem si prožila i ve svém životě. Je průvodcem na cestě ke změně pro každého, kdo cítí potřebu vrátit se domů k sobě.
• Výcvik kraniosakrální osteopatie a biodynamiky – Radek Neškrabal, BCST
• Asistence při výcviku kraniosakrální osteopatie a biodynamiky – Radek Neškrabal, BCST
• Terapeutické přístupy k traumatu – Mgr. Petr Odstrčil
• PESSO BOYDEN PSYCHOMOTOR – sebezkušenostní semináře Mgr. Petr Odstrčil
• Neuroenergetická terapie (kraniosakrální biodynamika, polaritní terapie, neuroimunopsychologie, transpersonální psychologie) – Roger Gilchrist, MA, RPE, RCST – probíhající výcvik 2018 – 2021)

Pořadatel: IČ: 05358302

Další informace

Termín konání

24.2.2021 – 26.2.2021