KURZ – NASLOUCHÁNÍ A DIALOG – JAK VYTVOŘIT POLE BEZPEČÍ

3000 

Zrušit výběr
Katalogové číslo: - Kategorie:

Popis

Umění naslouchat, vnímat, co mi ten druhý vlastně sděluje, a nejen slovy, je bezpochyby nejdůležitější a také nejtěžší dovedností. V celém svém významu to v podstatě znamená otevřít nejen uši, ale i srdce, otevřít celou svoji bytost, otevřít celé své pole, aby mohlo vstřebat a vést dialog s druhou bytostí, na vědomé i nevědomé úrovni. Chce to velkou dávku odvahy a také zkušeností, nechat se „promíchat“ s druhou bytostí, vstoupit s ní do celistvosti JEDNOTY nechat na sebe působit i její traumata, bolesti, trápení, která jsou zároveň i mými traumaty a bolestmi. Protože co je člověk člověkem, prožíváme stále stejná traumata, stále stejná zranění. Jen v jiných podobách, s jinými lidmi, v jiných kulisách života. Proto každý, kdo chce kvalitně naslouchat a být dobrým průvodcem, musí být v kontaktu se svými otisky, se svými stíny, se svými traumaty. Také musí znát své obranné mechanismy vůči nim. Jinak bude docházet k nepříjemným přenosům a projekcím, které budou stát v cestě vědomému dialogu.

Terapeut – průvodce není člověk, který má už vše „vyřešeno“. To ani není ve fyzické existenci možné. Jen si je vědom svého vlastního údolí stínu, do kterého je schopen se opakovaně vydávat na cestu. Klient potřebuje takového průvodce, který s ním tu stezku půjde a bude jej při tom třeba jen držet za ruku, nebo krýt záda. Zkrátka – poskytne tolik potřebný pocit bezpečí, že to sám zvládne. Tento seminář je takovým tréninkem a pro někoho možná první výpravou do svého údolí stínu, kde se tváří v tvář bude konfrontovat se svými strachy. V bezpečí podpůrné skupiny a lektora.

Tento seminář není zaměřený účelově na trauma jako takové. Jen se budeme dotýkat hlubin, citlivě a s respektem, abyste mohli totéž vytvořit pro klienta. A protože kraniosakrální terapie je primárně doteková terapie, nabízí nástroje pro komunikaci a práci s tělem.

Cíl semináře:
Cílem semináře je seznámit se s projevy naší psýché, která tvoří náš vnitřní svět. Kontakt s vnitřními nevědomými obsahy je primární účel v podstatě každé účinné terapie, která neklouže jen tak po povrchu. Cílem je seznámení se se způsoby navázání kvalitní komunikace a vedení otevřeného dialogu s druhým člověkem tak, aby byl podpůrný a hojivý i na verbální úrovni. Spojíme slovo s hojivým dotekem.

Pro koho je seminář určen:
Seminář je otevřený všem kraniosakrálním průvodcům, kteří chtějí lépe pochopit význam lidského utrpení. Krize je součástí každého transformačního procesu. A pokud máte touhu využít během kraniosakrálního ošetření také dar slova, je dobré naučit se základní principy takové podpůrné komunikace.

Teoretický obsah:
• Mapa lidské psýché
• Nástroje podpůrné komunikace
• Úvod do technik somatoemocionálního uvolnění

Praktický obsah:
• Naslouchání a dialog
• Práce s tělem a emocemi při ošetření
Termín konání: 16.6.2021 – 18.6.2021

Místo konání: MINALT, s.r.o., Třebovická 5080/41, Ostrava – Třebovice

Časový plán: středa a čtvrtek 9:00 – 17:00 pátek od 9:00 – 12:00 (přestávka na oběd od 12:00 – 13:00)

Co si vzít sebou:
– pohodlné oblečení, které nikde nestahuje a neškrtí
– deku a polštářek, pokud máte svůj oblíbený
– teplé ponožky
– blok a psací potřeby na vaše poznámky
– hrnek (na kafčo nebo čaj)

Přednáší:
Inka Tichá – Specializuje se na krizi jako na proces transformace člověka a mnoho krizových a transformačních témat jsem si prožila i ve svém životě. Je průvodcem na cestě ke změně pro každého, kdo cítí potřebu vrátit se domů k sobě.
• Výcvik kraniosakrální osteopatie a biodynamiky – Radek Neškrabal, BCST
• Asistence při výcviku kraniosakrální osteopatie a biodynamiky – Radek Neškrabal, BCST
• Terapeutické přístupy k traumatu – Mgr. Petr Odstrčil
• PESSO BOYDEN PSYCHOMOTOR – sebezkušenostní semináře Mgr. Petr Odstrčil
• Neuroenergetická terapie (kraniosakrální biodynamika, polaritní terapie, neuroimunopsychologie, transpersonální psychologie) – Roger Gilchrist, MA, RPE, RCST – probíhající výcvik 2018 – 2021)

Pořadatel: IČ: 05358302

Další informace

Termín konání

16.6.2021 – 18.6.2021