JÓGA A DECHOVÁ CVIČENÍ – Červencový kurzík s Kateřinou

2800 

Žádné volná místa

Napište mi, až bude vypsaný termín
Kategorie: ,

Popis

Čeká vás dvoudenní seminář zaměřený na precizní provedení jednotlivých jógových ásán a práce s dechem.

Den 1 – Jóga pro prohloubení znalostí ásán, jak cvičit lépe a posunout se ve své praxi dál. Pozice hlavou dolů.

Den 2 – Kevala Kumbhaka – dechové zádrže o kterých víme již přes 5000 let, které vedou k vylepšení fyzického a duševního zdraví, ale nevíme, jak je zapojit do dnešního hektického života.

Den 1. – Porozumění jak a kde zapojit určité skupiny svalů (zahrnující Bandhas), z jaké části těla pozice vychází a kam směřuje. Jak probudit tu správnou energii v pozici a nechat ji proudit tělem.

Jógová praxe bude zaměřena na pozice hlavou dolů a náročnější balanční pozice na rukou. Do pozic budete vedeni bezpečně za odborného dohledu zkušené yoga instruktorky a zdravotní sestry Kateřiny Kaostubhi. Vyzkoušíte si také, jak používat Váš dech ke zlepšení stability v pozicích na rukou – inverzích. Tato témata budou ústředním záměrem workshopu Den 1.

Kevala Kumbhaka – dechová zádrž, ve které cítíte slast a bezpodmínečnou spokojenost. Dochovaly se nám záznamy o dechových retencích staré více jak 5000 let. Jak zapojit starověkou moudrost s moderním hektickým životem? Přejeme si najít klid mysli a lepší zdraví?

Den 2. Vám umožní si vyzkoušet speciální dechové techniky, které jsou aplikovatelné do každodenního života. Tyto techniky vám otevřou cestu ke správnému dýchání v průběhu dne i noci, lepším fyzickým výkonům a klidnější mysli.
Budeme používat pulsní oxymetry pro měření pulsu a saturovaného hemoglobinu kyslíkem. Dechem se připravíme k zakončení workshopu, a to meditací.

Workshop je vhodný pro instruktory a nadšence jógy, kteří chtějí prohloubit znalosti jednotlivých ásán a naučit se třeba detailní coaching body pro studenty nebo i sami pro sebe.

Není vhodné pro úplné začátečníky a těhotné ženy. Jistá fyzická zdatnost je vyžadována.

Termín konání:
Prozatím není stanoven termín – sobota a neděle 9:00 – 16:00 (přestávka na oběd flexibilní dle dohody)

Místo konání: MINALT, s.r.o., Třebovická 5080/41, Ostrava

Co s sebou: pohodlné volné oblečení, ručník, karimatku

Lektorka:
Kateřina Kaostubhi Žůčková  – tel.: +420 604 604 220 

Jako Yoga Instructor a zdravotní sestra jednotky intenzivní péče, disponuji kvalitní znalostí anatomie a fyziologie lidského těla. Vzdělání jako Jóga učitel jsem získala v Indii a Velké Británii, kde jsem víc jak 15 let žila. Zvládla jsem vystudovat 700 hodin Yoga Alliance teacher training. 500 hodin British Wheel Yoga a mnoho dalších kurzů zaměřených na různé styly jógy a proces meditace. Dále jsem získala oprávnění učit speciální dechové techniky nejen pro astmatiky – The Oxygen Advantage – Buteyko technika, které Vám právě představím v Shiatsu Centru.

Pořadatel: IČ 60766433

Další informace

Termín konání kurzu

30.7.2022 – 31.7.2022

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “JÓGA A DECHOVÁ CVIČENÍ – Červencový kurzík s Kateřinou”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *