Kurz – ČÍNSKÁ TLAKOVÁ MASAŽ – základní kurz (Akupresura)

Kurz – ČÍNSKÁ TLAKOVÁ MASAŽ – základní kurz (Akupresura)

Tento druh masáže pochází z Číny a navazuje na znalosti čínské tradiční medicíny, která patří k nejstarším a nejrozšířenějším diagnosticko-léčebným systémům na světě. Její kořeny lze nalézt v dílech starších více než 3000 let. Jedním z hlavních znaků tradiční čínské medicíny je její přístup k člověku založený na tělesné a duševní rovnováze.
Nemohli bychom pochopit čínskou medicínu bez znalosti čínské filozofie, kterou zastupují dva významné směry: konfuciánství a taoismus.

Za zakladatele první filozofické školy v Číně a patrně nejvlivnější ze všech filozofů, kteří kdy žili, je považován Kchung-fu-c’ – “Mistr z rodu Kchung“ (Konfucius). Základním rysem Konfuciovy filozofie je příklon k člověku a k praktickému životu. Na člověka nahlíží jako na nedílnou součást společnosti. Učení jeho školy ovlivňuje zcela zásadním způsobem až do dnešní doby život v Číně, Japonsku a Koreji.

Za duchovního otce taoismu je považován Lao´c a jeho filozofie položila základy tradiční čínské medicíny. Tao je cesta, výraz hluboké životní moudrosti, díky které může jednotlivec dosáhnout štěstí a spokojenosti. Základem taoismu a také celé čínské medicíny je působení dvou protikladných a zároveň na sobě závislých principů: jinu a jangu. Jang je princip mužský a patří sem např. světlo, den, teplo, energie, aktivita, pohyb. Jin představuje princip ženský a zahrnuje např. tmu, noc, chladno, hmotu, klid.

Čínská tlaková masáž vyžaduje jako jedna z mála hlubší znalosti o lidském těle a o meridiánech – drahách, kterými proudí v těle životní energie. Každý meridián je spjat s určitým orgánem nebo jeho psychofyzickou funkcí. Čínská tlaková masáž stimuluje tzv. energetické dráhy včetně bodů, které na nich leží. Mimo jiné se také čínská masáž zaměřuje na práci s pokožkou, se svaly, čistí lymfatický systém a pomáhá při odstranění civilizačních chorob.

 Program kurzu:

•základy teorie tradiční čínské medicíny
•praktická aplikace čínské tlakové masáže (masážní techniky jsou prováděny v oblasti hlavy, šíje, zad a končetin)
•masáž akupresurních bodů a meridiánů
•diagnostika zad
•relaxační cvičení (základy Taijiquan, Qigong)

Čínská tlaková masáž upravuje vitální, emocionální a mentální síly každého z nás. Působí blahodárně na celý organismus, harmonizuje vnitřní orgány, zklidňuje mysl a duši.

Pokud se chcete dozvědět více o tomto druhu masáže a naučit se ji prakticky, neváhejte a přihlaste se na náš kurz, který mohou absolvovat nejen maséři, fyzioterapeuti, ale i široká veřejnost.

Délka kurzu:

pětidenní kurz – 40 hod (teorie + praxe)

Absolventi obdrží certifikát v českém a čínském jazyce.

 

Termín kurzu

23. 7. 2018 – 27. 7. 2018

Časový plán:

pondělí až pátek 9:00 – 16:00 (přestávka na oběd od 12:00 –13:00)

Co s sebou:

1x prostěradlo, 1x ručník, osuška, pohodlné oblečení, přezůvky, psací potřeby – a dobrou náladu 🙂

Pořádá a přihláška

Cena kurzu:

původní cena: 4900,– Kč

nová cena: 3500,–Kč

Záloha předem: 1000,– Kč – bankovní účet a v.s. bude zaslán na Váš e-mail při potvrzení přihlášky

Přednáší

Mgr. Grigor Levi Minasjan